Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu

 • Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu

  Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu

  Starasz się, ale nie udaje Ci się osiągnąć sukcesu? Próbujesz, ale nie wychodzi Ci to, co zaplanowałeś? Być może powodem jest choroba uniemożliwiająca osiąganie sukcesu. Chorobą tą jest…

   

  Wymówkoza

  Określenie to wymyślił Brian Tracy. W trakcie swoich szkoleń rozszerzał jej nazwę do “zapalenia gruczołu wymówkowego”. Na potrzeby tego wpisu nazwijmy ją CUOS, czyli po prostu: Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu.

   

  Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu – Przykładowe objawy

  Przykładowe objawy to m.in.:

   

  Odkładanie spraw na “jutro”

  Jeżeli masz skłonność do odkładania spraw na kolejny dzień, a najczęściej na “jutro” to prawdopodobnie Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu trawi Twój organizm. Wiele osób, które na nią cierpią skupia się na tym, by zaczynać pracę od drobnych, mało ważnych zadań. Najważniejsze zadania odkładają na później. W wielu przypadkach to później nigdy nie nadchodzi. Jak z tym walczyć? Zawsze zaczynaj od najważniejszych spraw. Polecam Ci świetną książkę, która pomoże rozwiązać Twój problem – Brian Tracy “Zjedz tę żabę”.

   

  Obwinianie innych

  Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu często objawia się również tym, że zdarza Ci się usprawiedliwiać swoje niepowodzenia i brak sukcesu czynnikami zewnętrznymi. Jeśli mówisz: “Zrobiłbym to, czy tamto, gdyby tylko on(a) dali mi to, zrobili to, pokazali jak itp.”. Czy obwiniasz swoich rodziców, polityków, przepisy prawne, system podatkowy, kryzys gospodarczy, czasy w jakich żyjesz, otoczenie, znajomych, swój stan majątkowy itp. o brak sukcesów? Jeśli tak to przerwij w tej chwili czytanie tego artykułu, jeśli naprawdę chcesz coś zmienić w swoim życiu.

   

  Podejdź do lustra i powiedz do osoby, którą w nim zobaczysz: “Tylko JA jestem odpowiedzialny za moje życie i za mój sukces, który na pewno odniosę”. Rób to codziennie, gdy będziesz widzieć się w lustrze. Mów to na głos! Jeśli nie będziesz mieć takiej możliwości, np. korzystając z toalety publicznej, mów to sobie w myślach. Im częściej będziesz to powtarzać, tym szybciej osiągniesz sukces i Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu przestanie Cię niszczyć.

   

  Brak czasu

  Jedną z najczęściej stosowanych wymówek jest “brak czasu”. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma na coś czasu to naprawdę mogą być tylko dwa powody takiego stwierdzenia:

   

  Pierwszy powód to niska postrzegana wartość tego, czym masz się zająć. Twierdzisz, że nie masz czasu na dodatkową pracę lub biznes, bo może nie wierzysz, że możesz zarobić dzięki niej dobre pieniądze. Twierdzisz, że nie masz czasu na szkolenia, bo nie wierzysz, że podniosą one Twoje umiejętności, zwiększą skuteczność i Twoje zarobki. Twierdzisz, że nie masz czasu na czytanie książek, bo nie wierzysz, że coś one dają itp. Po prostu zatrzymaj się na chwilę i odpowiedz sobie na pytanie, jak długo chcesz nie mieć czasu na najważniejsze rzeczy w życiu? Skąd masz pewność, że idziesz dobrą drogą, jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo, żeby kupić czas i mieć go pod dostatkiem?

   

  Porozmawiaj z ludźmi, którzy robią to inaczej niż Ty, którzy mają czas na to, co ważne. Porozmawiaj z ludźmi, którzy odnoszą sukcesy z biznesie, na który Ty nie masz czasu. Zapytaj, co dały im szkolenia, na które Ty nie masz czasu. Dowiedz się, czego nauczyli się i co zmienili w swoim życiu po przeczytaniu książek, na które Ty nie masz czasu. To najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

   

  Drugi powód to problem z zarządzaniem czasem, a konkretnie z zarządzaniem sobą w czasie. Jest wiele książek i szkoleń z tego zakresu. Co możesz zrobić już teraz, zaraz? Zrób pierwszy krok i wykonaj fotografię dnia. Przede wszystkim jednak szanuj swój czas, bo to najcenniejszy Twój zasób.

   

  Nie potrafię

  Henry Ford powiedział kiedyś:

  “Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.”

  Wszystko zależy więc od Ciebie. Jeśli chcesz, żeby Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu dalej z Tobą wygrywała, szukaj wymówek. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, zrealizować swoje cele i marzenia to weź sprawy w swoje ręce. To, że czegoś nie potrafisz nie jest problemem. Określ dokładnie to, czego nie potrafisz. Poszukaj wiedzy teoretycznej i praktycznej z tego zakresu. Znajdziesz ją w książkach, na kursach, warsztatach i dobrych szkoleniach. Po prostu zacznij działać.

   

  Nie mam pieniędzy

  Możliwe, że nie masz tyle pieniędzy, ile chciałbyś mieć. Może nie masz środków na to, by zacząć biznes, czy zrealizować inne cele, o których marzysz. Zamiast stosować wymówki, które usprawiedliwią Twój brak działania i zatrzymają Cię w miejscu, skup się na tym co masz. Na pewno możesz coś zrobić z tymi środkami, które masz. Myśl też nieustannie nad tym, jak pozyskać te środki, a pomysły same zaczną się pojawiać w Twojej głowie. Myśl na papierze, bo to bardzo ułatwia znalezienie rozwiązań.

   

  Wykorzystaj wielki potencjał swojej kreatywności. Napisz na kartce 40 sposobów na pozyskanie pieniędzy. Aż 40? Tak, dokładnie 40, nie 20, nie 38, nie 45, dokładnie 40. Pierwsze 5-10 przyjdzie Ci z łatwością, kolejne 10 trudniej, ale dopiero pomysły z drugiej dwudziestki obudzą w Tobie pokłady kreatywności. Zrób to teraz.
  To tylko kilka objawów poważnego problemu, jakim jest Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu. Jest ich zdecydowanie więcej. Jeśli zmienisz swój sposób myślenia na właściwy staniesz się specjalistą od wykrywania jej objawów i przede wszystkim od zwalczania tej śmiertelnej choroby dla Twojego sukcesu.

   

  Problem to ukryta szansa

  Przestań używać słowa “problem”. Zamiast tego zacznij od teraz mówić “wyzwanie”. Pamiętaj, że każdy problem jest tak naprawdę ukrytą szansą tylko w nietypowym opakowaniu. Bez przerwy myśl o rozwiązaniach, a zobaczysz, że pojawią się one w Twojej głowie i na zawsze zmienią jakość Twojego życia. Dzięki temu Choroba Uniemożliwiająca Osiąganie Sukcesu nie będzie miała z Tobą szans. Powodzenia!

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zapisz się do newslettera a nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o nowych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter