Fastlane Milionera – 5 przykazań

 • Fastlane Milionera – 5 przykazań

  Fastlane Milionera – 5 przykazań

  Książka “Fastlane Milionera” autorstwa MJ DeMarco to jedna z najbardziej przydatnych książek dla wszystkich tych, których nie interesuje przeciętność i którzy chcą wzbogacić się szybko i mądrze. Książka ma 522 strony, więc dla tych, którzy jeszcze po nią nie sięgnęli przedstawiam krótkie podsumowanie – 5 przykazań milionera.

  3 pasy

  MJ DeMarco w swojej książce wyróżnia 3 pasy, po których możemy się poruszać w swoim życiu:

  1. Sidewalk, czyli chodnik. To droga, która prowadzi do biedy.

  2. Slowlane. To droga, która prowadzi do przeciętności.

  3. Fastlane. To droga, która prowadzi do bogactwa.

   

  W tym artykule nie będę się skupiał na ich omawianiu. Podzielę się z Tobą swoimi notatkami z tej książki, skupiając się na tym, co jest kluczowe w osiągnięciu bogactwa, czyli…

   

  Fastlane milionera – 5 przykazań

  Fastlane Milionera5 przykazań Fastlane Milionera to:

  1. Przykazanie potrzeby

  2. Przykazanie wejścia

  3. Przykazanie kontroli

  4. Przykazanie skali

  5. Przykazanie czasu

   

  Fastlane milionera – Przykazanie potrzeby

  Według MJ DeMarco zwyciężają te biznesy, które zaspokajają następujące potrzeby:

  – bolesne punkty

  – niedociągnięcia w realizacji usług

  – nierozwiązane problemy

  – emocjonalne deficyty

   

  Ocenia on, że aż 90% nowych firm odnosi porażkę, ponieważ bazują one na samolubnych wewnętrznych potrzebach, a nie na zewnętrznych potrzebach rynku. Musimy sobie nieustannie powtarzać, że nikogo nie obchodzi Twoje samolubne pragnienie pieniędzy. Ludzie chcą jedynie wiedzieć, co Twój biznes może dla nich zrobić. MJ DeMarco uważa, że poszukiwacze pieniędzy są samolubni, a ich biznesy często podążają za ich samolubnymi potrzebami prowadząc do klęski.

   

  Jeśli będziesz gonić za pieniędzmi, będą Cię one unikać. Jeśli je zignorujesz i skupisz się na tym, co je przyciąga, przyjdą do Ciebie same.

   

  “Pomóż milionowi ludzi a będziesz milionerem.”

  Nie wystarczy, że będziesz robić to, co kochasz. Żeby pieniądze podążały w ślad za tym, Twoje zamiłowania muszą zaspokajać potrzeby innych, a Ty musisz być wyjątkowy w tym, co robisz. Autor podkreśla, że postępowanie wg dewizy „Rób to, co kochasz” wiąże się z zatłoczonym rynkiem i niskimi marżami. Posiadając zasoby finansowe, możesz „robić to, co kochasz” i nie otrzymywać za to wynagrodzenia. Nie musisz także być w tym dobry.
  Użytkownicy Slowlane karmią „Rób to, co kochasz” poprzez działanie „Rób to, czego nienawidzisz”. Pięć dni nienawiści, za dwa dni miłości. Pracują przez 5 dni w tygodniu, czekając na 2 dni weekendu.

   

  Sukces Fastlane to Twoja pasja i powody, dla których chcesz osiągnąć cel. Posiadanie pełnych pasji celów może zmienić pracę w radość. „Robienie tego, co kochasz” zwykle prowadzi to naruszenia prawa potrzeby. Właściwa droga dla Ciebie to ta, która zbiega się z Twoimi marzeniami.

   

  Fastlane milionera – Przykazanie wejścia

  Przykazanie wejścia głosi, że w miarę zanikania barier wejścia, wzrasta konkurencyjność, a droga jest coraz gorsza, trudniejsza. Tak, jak w życiu, łatwo dostępne drogi są bardziej zatłoczone. Tłok tworzy konkurencję, a ta obniża marże uczestników.

   

  Biznesy o łatwym wejściu często są pozbawione kontroli i działają na nasyconych rynkach. Żeby odnieść sukces musisz mieć pełną kontrolę nad swoim biznesem. Jak pokonać słabe, niskie bariery wejścia? Niezbędna jest tutaj wyjątkowość, coś co Cię wyróżni. Według autora „wszyscy” to ogół ludzi, któremu służą najważniejsze media. Gdyby wszyscy byli bogaci, „Wszyscy to robią” działałoby. Gdyby każdy był bogaty, nikt by nie był. „Wszyscy to robią” jest sygnałem przesyconego rynku i wejścia „głupich pieniędzy”

   

  Fastlane milionera – Przykazanie kontroli

  DeMarco uważa, że autostopowicze oddają kontrolę nad swoim biznesem kierowcy, poruszającemu się szybkim pasem. Robią tak, ponieważ wystarczają im “niezłe pieniądze“. Pomiędzy niezłymi pieniędzmi a dużymi pieniędzmi jest jednak spora różnica. Autostopowicze mogą zarabiać niezłe pieniądze, podczas gdy poruszający się szybkim pasem zarabiają duże pieniądze, czasami bajońskie sumy. Kierowca zawsze ma kontrolę, a autostopowicz zdany jest na jego łaskę. Autostopowicze są częścią cudzego planu Fastlane.

  Fastlane milionera – Przykazanie skali

  Liczba klientów w Twoim zasięgu determinuje Twoje środowisko biznesowe. Im jest ono większe, tym większy jest potencjał bogactwa. Autor podkreśla, że biznes może „strzelać gole” lub nie. Jego potęgę determinuje skala, którą tworzy środowisko, w którym działasz.

   

  Równanie bogactwa Fastlane zostaje rozbrojone, kiedy naruszasz przykazanie skali. Skalę osiąga się poprzez zasięg (liczba sprzedanych sztuk) oraz/lub przez rangę (zysk na sztuce). DeMarco uważa, że prawo skutecznego oddziaływania jest główną drogą do bogactwa, którą może zablokować skala, ranga lub źródło. Konsekwencji skutecznego oddziaływania doświadczają właściciele i producenci. Przełamanie bariery skali lub rangi pośrednio, w działalności czy biznesie, którego sam nie kontrolujesz, nie jest gwarancją sukcesu. Aby uzyskać możliwość skutecznego oddziaływania, musisz przełamać bariery skali i rangi w działalności, czy biznesie, który kontrolujesz. Niedobór skali, rangi lub źródła ogranicza prędkość tworzenia bogactwa.

   

  Fastlane milionera – Przykazanie czasu

  Biznes związany z Twoim czasem jest pracą. Biznes, który zarabia niezależnie od czasu, jaki mu poświęcasz, spełnia przykazanie czasu. Jest to tzw. dochód pasywny. Aby spełnić przykazanie czasu, załóż biznes, który wykorzystuje sadzonkę w postaci systemu pieniężnego albo wprowadź taki system.

   

  Podsumowanie

  Gorąco zachęcam Cię do przeczytania książki “Fastlane Milionera”. Szczególnie jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu i myślisz o założeniu firmy. Na stronie książki “Fastlane Milionera” możesz pobrać darmowy przykładowy rozdział w formacie PDF.

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zachęcam Cię, do skorzystania z subskrypcji w kolumnie po prawej stronie. Raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o aktualnych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter