Fotografia dnia

 • Fotografia dnia

  Fotografia dnia

  Masz czasami wrażenie, że pracujesz długo i ciężko, ale efekty Twojej pracy nie są zadowalające? Czujesz, jak czas ucieka Ci między palcami? Sprawdź to i skorzystaj z darmowego narzędzia, jakim jest…

   

  Fotografia dnia

  Żeby rozmawiać o ważnym narzędziu, jakim jest fotografia dnia, zacznijmy od definicji:

   

  Fotografia dnia roboczego jest to najstarsza metoda mierzenia czasu pracy. Jej początki sięgają roku 1792, z którego pochodzą pierwsze dokumenty o dokonaniu pomiarów czasu w fabryce porcelany w Derby. Metoda polega na obserwowaniu – z pomocą zegarka – przebiegu pracy na danym stanowisku w ciągu dnia roboczego i rejestrowaniu następujących po sobie elementów. Obserwacji podlegają zarówno czynności jak i przerwy pomiędzy nimi. Czas końcowy danej czynności jest jednocześnie czasem początkowym następnej. Badanie najczęściej rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia zmiany roboczej, przedmiotem badania jest stanowisko lub grupa stanowisk.”

   

  Źródło: Encyklopedia Zarządzania

   

  Jeśli chcesz uzyskać pełen obraz swojej sytuacji skorzystaj z narzędzia, jakim jest fotografia dnia nie tylko w odniesieniu do dnia roboczego, ale do całego dnia, ujmując całą dobę. Wiem z doświadczenia, że trudno się zmobilizować i za to zabrać, bo nie jest to proste i wymaga dyscypliny i konsekwencji. Jednak, jak większość trudnych rzeczy, fotografia dnia daje nie tylko wielką satysfakcję, ale też wymierne dane, dzięki którym będziesz:

   

  – pracować efektywniej

  – zarabiać więcej

  – odpoczywać skuteczniej

  – mieć lepsze relacje z rodziną i przyjaciółmi

  lepiej kontrolować czas przeznaczany na pracę

  lepiej planować swoje dochody

   

  Fotografia dnia – jak ją zrobić?

  Zacznij od tego, by zaplanować sobie, który dzień ma objąć fotografia dnia. Niech to będzie jak najbardziej typowy dzień Twojej pracy. Przygotuj się do niej jeszcze poprzedniego dnia. Co będziesz potrzebował? Najlepiej skorzystać ze stopera (ewentualnie zegarka), notesu lub kartki papieru z przygotowaną wcześniej tabelą, która ma przygotowane miejsca na wpisywanie godziny rozpoczęcia wykonywania określonego działania i godziny zakończenia, a także opisu wykonywanego działania. Zapisuj dosłownie wszystko i niczego nie pomijaj. Po zakończeniu dnia podziel te działania na grupy i zsumuj czas, jaki był przeznaczony na wykonanie poszczególnych aktywności.

   

  Prawdopodobnie fotografia dnia, a konkretnie jej wyniki bardzo Cię zaskoczą. Ważne, żeby udało Ci się wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski i popracować nad lepszym planowaniem czasu. Powodzenia!

   

   

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zapisz się do newslettera a raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o nowych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter