Jak zmienić coś w swoim życiu

 • Jak zmienić coś w swoim życiu

  Jak zmienić coś w swoim życiu

  Jak zmienić coś w swoim życiu? Jeśli zadajesz sobie to pytanie to znaczy, że pierwszy, najtrudniejszy krok masz już za sobą. Co jednak musisz zrobić, by zmiana była możliwa? Jak skutecznie przeprowadzić zmianę?

   

  Uświadomienie sobie potrzeby zmiany

  Świadomość, że zmiana jest konieczna jest pierwszym i najważniejszym krokiem do celu. Jeśli zadajesz sobie pytanie “Jak zmienić coś w swoim życiu” to znaczy, że już wiesz, że nadszedł czas na zmiany. Właśnie wykonałeś pierwszy, najtrudniejszy krok na drodze do zmiany. Określ, jak najdokładniej, co chcesz zmienić. Najlepiej opisz to na kartce papieru, zanim przejdziesz do kolejnego kroku. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

   

  Co dokładnie chcę zmienić?

  – Co motywuje mnie do zmiany?

  Dlaczego chce to zmienić?

  – Jakiego efektu zmiany oczekuję?

  – W czym moje życie będzie lepsze po dokonaniu zmiany?

  – Ile jestem w stanie dać z siebie, żeby udało mi się wprowadzić zmianę?

  – Czy wiem już jak zmienić coś w swoim życiu?

   

  Właściwe spojrzenie na zmianę

  Już grecki filozof Sokrates zauważył, że “Sekretem zmiany jest skupienie całej energii nie na zwalczaniu starego, ale na budowaniu nowego.” Niestety najczęściej robimy dokładnie odwrotnie, skupiamy się na złym obszarze. Pamiętaj, że to o czym myślisz rośnie. Tak działa efekt przyciągania. Przez to mamy niewłaściwe spojrzenie na zmianę. Przestać patrzeć na siebie i skupiać się na tym, co było złe i co chcesz zmienić. Skup się na tym, jak zmienić coś w swoim życiu, patrząc na rezultat końcowy, na to gdzie chcesz być, jak ma wyglądać Twoje życie po wprowadzeniu tej zmiany.

   

  Nie czekaj, działaj

  Weź sprawy w swoje ręce. Masz za sobą już pierwszy, najtrudniejszy krok. Teraz czas na kolejne. Działaj! Nie pozwól sobie stanąć w miejscu. Jeśli będziesz stać zbyt długo to kolejny krok będzie znowu… pierwszym, tym trudnym. Winston Churchill powiedział, że “Musimy złapać zmianę za rękę albo niechybnie zmiana złapie nas za gardło.” Zbyt długie czekanie i zastanawianie się nad tym, jak zmienić coś w swoim życiu, może skutkować tym, że zamiast myśleć nad zmianą będziesz musiał ratować się przed skutkami braku tej zmiany.

   

  Jak zmienić coś w swoim życiu

  Co jest więc najważniejsze, żeby zmiana mogła zaistnieć?

   

  “Żeby coś zmienić w swoim życiu musisz… coś zmienić w swoim życiu.”

   

  Brzmi dziwnie? Przeczytaj powyższe zdanie kilka razy i zastanów się nad jego sensem. Z pozoru brzmi ono banalnie, ale moim zdaniem jest to kwintesencja zmiany. Bardzo często dziwimy się, że nie udaje się nam czegoś zmienić. Szukamy powodu, a jeszcze częściej zasłaniamy się wymówkami. Jednym z moich ulubionych cytatów są słowa, jakie wypowiedział twórca teorii względności Albert Einstein: Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu.”

   

  Bardzo często zachowujemy się właśnie jak szaleńcy. Oczekujemy zmian, a robimy codziennie to samo. Chcemy być zdrowsi, a odżywiamy się tak samo, jak zwykle. Chcemy mieć lepszą kondycję, ale zamiast regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne… jedynie myślimy o tym. To nie wystarczy. Zmiana nie wydarzy się sama. Impuls do zmiany musi wyjść od Ciebie.

   

  Jeśli chcesz zarabiać więcej i nie udaje Ci się to w Twojej obecnej pracy to może musisz zmienić pracę. Ale jak to? Tak to! Chcesz zwiększyć dochody swojej firmy dwukrotnie? Ale może chcesz tak od wielu lat i nawet nie udało Ci się zwiększyć ich o 20%? Może musisz zmienić branżę, w której działa Twoja firma? Może musisz wejść na nowe rynki, wprowadzić nowe produkty lub usługi? To samo dotyczy wszelkich innych zmian w naszym życiu.

   

  Przestań gadać i zacznij działać. Zrób to teraz!

   

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zachęcam Cię, do skorzystania z subskrypcji w kolumnie po prawej stronie. Raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o aktualnych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter