Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując

 • Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując

  Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując

  Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując? Czy to możliwe? Poznaj sekret najbardziej doświadczonych przedsiębiorców.

   

  Czy prowadząc własną firmę zdarzyło Ci się dojść do wniosku, że nie pracujesz tak efektywnie, jakbyś chciał? Próbowałeś to zmienić, ale bezskutecznie? Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując? Jest prosty, ale zarazem trudny, sposób na poprawę skuteczności działania tu i teraz, od razu. Co muszę zrobić?

   

  Jak zwiększyć efektywność pracy nie pracując

  Najważniejsze jest, żebyś unikał jednego z częściej popełnianych błędów przez przedsiębiorców. Błąd ten popełniamy najczęściej w początkowych etapach prowadzenia działalności gospodarczej, a później zostaje on nam jako zły nawyk. Na pewno wiesz, jak trudno jest zmienić złe nawyki. Co to za błąd?

   

  Otóż błąd ten polega on na tym, że nie potrafimy lub też nie chcemy wyznaczyć sobie stałych godzin pracy. Mówi się, że pracownik etatowy pracuje 8 godzin dziennie, a przedsiębiorca 24 godziny na dobę, z czego kilkanaście godzin spędza pracując, a przez resztę czasu myśli o swojej firmie. To jak zwiększyć efektywność pracy?

   
  Sam wiem to z doświadczenia, że u przedsiębiorcy “zawsze jest coś do zrobienia”. Często robiłem tak, że zawsze byłem w pracy i nawet “po godzinach” i w weekendy “dłubałem coś” związanego z pracą. Jakie dawało to efekty? Zwykle mizerne, ponieważ ciągle byłem myślami w pracy. Zauważyłem wtedy, że efektywność moich działań była, delikatnie mówiąc, tragiczna. “Po godzinach” ani nie pracowałem efektywnie, ani nie odpoczywałem efektywnie i tak zamykało się koło prowadzące to braku efektywności. To właśnie brak umiejętności odpoczynku sprawia, że nie odczuwasz głodu pracy. Postanowiłem więc to zmienić. Prosta zmiana uświadomiła mi jak zwiększyć efektywność pracy. Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

   
  Obecnie, jeżeli nie zdążę czegoś zrobić danego dnia, przekładam to na kolejny dzień. Ustaliłem, że nie mogę zrobić tego wieczorem, czy też w weekend, a dopiero w kolejnym dniu roboczym. Dzięki temu zacząłem znowu odczuwać głód pracy, jak na początku działalności po założeniu firmy. Nauczyłem się odpoczywać i tęsknić za pracą. Sprawia mi ona jeszcze większą satysfakcję.

   

  Oczywiście to nie jest tylko mój własny wniosek. Potwierdzenie skuteczności tej zasady znalazłem w książce autorstwa Leszka Czarneckiego “Biznes po prostu“. Przy okazji szczerze polecam Ci tę książkę, jeśli prowadzisz firmę lub masz takie plany na przyszłość. Niezależnie od rozmiarów prowadzonej przez Ciebie działalności i posiadanego doświadczenia, znajdziesz w niej wiele bezcennych porad i wskazówek.

   

  Jak zwiększyć efektywność pracy – 5 zasad

  Podsumowując – przepis na zwiększenie efektywności pracy jest następujący:

  1. Określ stałe godziny swojej pracy

  2. Konsekwentnie ich przestrzegaj

  3. Naucz się odpoczywać

  4. Odczuwaj na nowo głód pracy

  5. Ciesz się większą efektywnością

   

   

  Powodzenia!

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zapisz się do newslettera a nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o nowych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter