Jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów?

 • Jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów?

  Jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów?

  Jeśli wyznaczasz sobie cele to wiedz, że jesteś w mniejszości ludzi, w elitarnej grupie. Gratulacje. Być może zastanawiasz się jednak, jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów? Zastosuj jedną prostą technikę, która działa z zaskakującą skutecznością…

  Jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów?

  Wyznaczaj cele

  Po pierwsze – wyznaczaj cele. Tylko nieliczni ludzie wyznaczają sobie cele. Większość ogranicza się do tzw. “postanowień noworocznych”. Nadchodzi nowy rok, więc jest chwilowa motywacja, żeby coś zmienić w swoim życiu. No to może wyznaczmy sobie jakieś cele. Chcę schudnąć, chcę zacząć dbać o zdrowie, chcę rzucić palenie, chcę zmienić pracę, chcę wreszcie wyjechać na urlop itp. Często tak szybko, jak te cele wyznaczamy, zapominamy o nich i jesteśmy bardzo zaskoczeni, że… nie realizują się one same. Dochodzimy więc do wniosku, że wyznaczanie celów nie ma sensu, skoro nie widzimy szans na ich realizację.

  “Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”

  Napoleon Hill

   

  Zapisz swoje cele

  Drugim krokiem odpowiadającym na pytanie, jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów, jest ich zapisanie. Ale po co mam zapisywać cele? Przecież je zapamiętam. Możliwe, ale nie o to chodzi. W momencie, gdy bierzesz do ręki dwa narzędzia: kartkę papieru i coś do pisania, Twój mózg zaczyna pracować nad tym, by pomóc Ci zrealizować Twoje cele. Pamiętaj o tym, by swoje cele zapisywać w formie dokonanej. Nie pisz “Rzucę palenie”. Zamiast tego napisz “Nie palę”. Więcej o zasadach wyznaczania celów znajdziesz tutaj.

  Codziennie przepisuj swoje cele

  Trzeci krok wymaga Twojej codziennej pracy trwającej ok. 5 minut dziennie. Może wyda Ci się to głupie, gdy o tym przeczytasz. Nie dziwię się, bo sam zareagowałem podobnie. Postanowiłem jednak spróbować. Skorzystałem z porady Briana Tracy i wyznaczyłem sobie 10 celów, jakie chcę zrealizować w ciągu roku od dziś. Następnie przepisałem je do zeszytu, który miał tylko do tego służyć. Postanowiłem, że zgodnie z zaleceniem, będę je przepisywał codziennie. Efekty są rewelacyjne.

  Co zyskałem?

  1. Codziennie przypominam sobie swoje cele przepisując je rano, przed rozpoczęciem pracy
  2. Mój mózg zapamiętuje je i pracuje nad ich realizacją w sferze podświadomości
  3. Codziennie zadaję sobie pytanie, co udało mi się wczoraj zrobić, żeby przybliżyć się do realizacji moich celów
  4. Planuje konkretne działania na dziś, które przybliżą mnie do realizacji moich celów
  5. Udało mi się zrealizować już kilka celów z listy i jestem na świetnej drodze do realizacji kolejnych celów

   

  Teraz wiesz już jak zwiększyć szanse na realizację swoich celów. Przetestuj to w praktyce już dziś. Niczym nie ryzykujesz. Po prostu sprawdź, jak zadziała to w Twoim przypadku i podziel się tym z innymi w komentarzach do tego wpisu.

   

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zachęcam Cię, do skorzystania z subskrypcji w kolumnie po prawej stronie. Raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o aktualnych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter