Sekret efektywnej pracy

 • Sekret efektywnej pracy

  Sekret efektywnej pracy

  Chcesz poznać kolejny sekret efektywnej pracy? Poznaj prostą technikę, o której być może słyszałeś, ale często o niej zapominasz. Dzięki niej Twoja codzienna praca będzie znacznie bardziej efektywna i będziesz zadowolony z jej rezultatów.

   

  Każdy z nas codziennie szuka sposobów na zwiększenie efektywności pracy swojej i swojego zespołu. Czytamy o różnych technikach i sztuczkach poprawiających wydajność, ale nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze swoich rezultatów. Dziś przypomnimy sobie sekret efektywnej pracy, prostą technikę, o której być może słyszałeś. Pytanie tylko, czy stosujesz ją w codziennej pracy?

   

  Sekret efektywnej pracy

  Dla mnie prawdziwym sekretem efektywnej pracy jest pewna technika, która z pozoru jest bardzo prosta i zrozumiała, ale w praktyce bardzo trudno ją zastosować. Chodzi o zasadę przedstawioną przez Briana Tracy w książce pt.: Zjedz tę żabę.

   

   

  O czym mówi ta zasada? Chodzi mianowicie o to, żebyś rozpoczynając pracę każdego dnia zaczynał od rzeczy najważniejszych. Banalne? Oczywiście, że tak. Co z tego? Każdy z nas o tym wie, ale ilu z nas faktycznie tak robi? O różnicy między tym, że wiesz, jak coś robić, a faktycznym postępowaniem według zasad pisałem w artykule “Etapy rozwoju osobistego“.

   

  Na liście zadań, jakie mamy do zrobienia na dany dzień, jest zwykle więcej pozycji niż być powinno. Dlatego też, żeby liczba zadań do wykonania nas nie przerażała, robimy najpierw drobne, a nie najważniejsze rzeczy. Chodzi o to, by jak najwięcej rzeczy mieć “odhaczonych” jako wykonane. Jest to droga donikąd, odwrotna od tej, jaką wskazuje sekret efektywnej pracy.

   

  Żeby zapamiętać tę zasadę Brian Tracy odniósł się do obrazowego przykładu z… żabami. Gdybyś miał do wykonania wiele spraw i jedną z nich byłoby zjedzenie żaby to, jeśli od tego zaczniesz wygrałeś. Możesz być pewien, że nic okropniejszego nie spotka Cię już danego dnia 🙂 I o to dokładnie chodzi. Warto pójść jeszcze krok dalej. Jeśli takich żab do zjedzenia na dany dzień masz więcej to zacznij konsumpcję od tej najbardziej obrzydliwej i ohydnej. Wtedy każde kolejne, czekające na Ciebie zadanie, będzie przyjemniejsze.

   

  Jak sekret efektywnej pracy ma się do przykładów z codziennego życia i pracy? Zobacz co masz do zrobienia na dany dzień. Następnie odpowiedz sobie na pytanie, które z tych zadań są najważniejsze, czyli które wniosą najwięcej wartości do Twojej pracy, przyniosą Ci najwięcej zarobionych pieniędzy itp. Następnie z tych najważniejszych zadań wybierz takie, którego najbardziej nie chce Ci się zrobić, które wydaje Ci się najbardziej nudne, żmudne lub nieciekawe i zacznij właśnie od tego zadania. Co dzięki temu osiągniesz? Po pierwsze wielkie poczucie satysfakcji, a po drugie motor napędowy do wykonywania kolejnych łatwiejszych i przyjemniejszych zadań.

   

  Co dalej? Do dzieła. Zacznij teraz, gdy czytasz ten artykuł. Nie odkładaj niczego na później. Powodzenia!

   

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zapisz się do newslettera a nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o nowych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter