Siła koncentracji

 • Siła koncentracji

  Siła koncentracji

  Jak w prosty sposób zwiększyć skuteczność swoich działań? Jak zarabiać więcej? Jak szybciej kończyć projekty? Sekretnym rozwiązaniem jest…

   

  Siła koncentracji

  Zwykle najskuteczniejsze są najprostsze rozwiązania. Jednak przez to, że są one bardzo proste lub nawet banalnie proste – ignorujemy je. Jak to wygląda w praktyce? Często zajmujemy się jednocześnie wieloma działaniami, rozpraszamy się. Dziwimy się, że nie możemy ukończyć tego, co ważne, a jednocześnie pozwalamy na to, by coś lub ktoś nas rozpraszał. W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z walką o naszą uwagę. Jest to kluczowy element strategii marketingowej wielu firm, ponieważ dzięki temu mają szansę na to, by sprzedać swoje produkty, czy usługi. Efektem tych działań jest coraz większy szum informacyjny. Informacje zalewają nas zewsząd i utrudniają nam tym samym skupienie się na tym, co jest dla nas w danym momencie znacznie ważniejsze, czyli np. na naszej pracy. Najlepszym i najskuteczniejszym lekarstwem jest właśnie siła koncentracji.

   

  Odpowiedz sobie na pytanie, ile razy ktoś lub coś przerywa Ci wykonywanie ważnych zadań w ciągu dnia? Zidentyfikuj co lub kto to jest. Nie pozwól sobie przeszkadzać. Jak z tym walczyć?

   

  Jeśli zauważysz, że np. często w pracy przeszkadzają Ci telefony lub SMSy po prostu wyłącz telefon na tak długo, aż nie skończysz tego, co jest dla Ciebie ważne. Podobnie robisz przecież w trakcie spotkań, czy szkoleń. W większości przypadków nic się nie stanie, jeśli oddzwonisz lub odpiszesz później. Jeśli rozpraszają Cię przychodzące maile, wyłącz program pocztowy. Włączysz go ponownie, gdy skończysz to, nad czym obecnie pracujesz.

   

  Aby osiągać cele szybciej i skuteczniej wystarczy po prostu siła koncentracji, czyli skupienie się na jednej rzeczy w taki sposób, żeby zrobić wszystko co tylko możliwe, żeby ją dokończyć. Dopiero, gdy zakończysz to, czym się aktualnie zajmujesz, możesz zabrać się za kolejną rzecz. Banał? Też tak wiele razy myślałem. Jednak efekty za każdym razem mnie pozytywnie zaskakują.

   

  Rewelacyjnie to potężne narzędzie, jakim jest siła koncentracji, podsumował mistrz chińskich sztuk walki – Bruce Lee:

  “Nie obawiam się kogoś kto trenuje 10000 kopnięć, ale tego który 10000 razy trenował jedno kopnięcie”

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zapisz się do newslettera a nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o nowych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter