Szybsze osiąganie celów

 • Szybsze osiąganie celów

  Szybsze osiąganie celów

  Interesuje Cię szybsze osiąganie celów? Denerwuje Cię to, że Twoje cele nie są realizowane? Zależy Ci na przyspieszeniu? Skorzystaj z prostej techniki…

   

  Wyznaczanie celów

  Niedawno pisałem o tym, jak zwiększyć szansę na realizację swoich celów. Pisałem również, jak prawidłowo wyznaczać cele z wykorzystaniem metody SMARTEST. Jeśli stosujesz w praktyce opisane metody czas na kolejne pytanie. Czy jesteś niezadowolony z tempa, w jakim realizujesz swoje cele? Interesuje Cię szybsze osiąganie celów? Jeśli choćby na jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi “Tak” to poznaj prostą technikę, która da Ci niesamowite przyspieszenie.

   

  Prostota

  Czy prosta technika może działać? Ile razy poznawałeś proste narzędzie, metodę, czy technikę i zadawałeś sobie pytanie: “Czy to zadziała? Przecież to jest takie proste, banalne, oczywiste itp. Na pewno potrzebuję czegoś bardziej skomplikowanego i wyrafinowanego.”

   

  Prawdziwy problem z prostymi technikami polega na tym, że większość ludzi uważa, że są one zbyt proste, by mogły działać. “To jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe”. Słyszałeś kiedyś już takie zdanie? Czy wypowiadają je ludzie sukcesu, czy wieczni malkontenci?

   

  Proste techniki są najlepsze. Najważniejsze jest jednak, by… z nich korzystać. Tak, wiem, że to brzmi banalnie, ale właśnie w tym tkwi cały sekret. W tym i tylko w tym.

   

  Szybsze osiąganie celów

  To teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, czy szybsze osiąganie celów jest możliwe i jak to zrobić? Jeśli wyznaczyłeś sobie cele to pierwszy krok masz za sobą. Zig Ziglar powiedział, że “Połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie”. Kolejnym krokiem jest zapisywanie celów, a następnym ich codziennie przepisywanie. Co musisz zrobić dodatkowo, by włączyć dopalacz, dzięki któremu szybsze osiąganie celów stanie się faktem? Przy codziennym przepisywaniu celów zadawaj sobie dwa pytania:

   

  Co zrobiłem wczoraj, żeby przybliżyć się do realizacji celu?

  Kluczem do sukcesu, który umożliwia szybsze osiąganie celów jest wykonywanie codziennie choćby jednego małego kroku, który przybliży Cię do realizacji Twojego celu. Ten krok może być symboliczny, ale ważne, żebyś nie przestawał “kroczyć” codziennie. Tak – codziennie. Co udało Ci się zrobić wczoraj, żeby przybliżyć się do realizacji swojego celu?

   

  Co zrobię dziś, żeby przybliżyć się do realizacji celu?

  Gdy odpowiedziałeś już sobie na pierwsze pytanie czas zaplanować działania na dziś. Co mogę zrobić dziś, żeby przybliżyć się (choćby o centymetr) do realizacji mojego celu? Może masz dziś bardzo ograniczony czas? Nic nie szkodzi. Pomyśl o swoim celu i zapisz sobie choćby jeden pomysł związany z jego realizacją. Jak to zrobić przeczytasz we wpisie “Narzędzia ułatwiające zapisywanie pomysłów“.

   

   

  Być może zdarzyło Ci się wiele razy, że nie chciało Ci się czegoś robić. Gdy jednak (wreszcie!) się za to zabrałeś okazało się, że siłą rozpędu udało Ci się to skończyć znacznie szybciej niż przewidywałeś, a samo działanie było bardziej przyjemne niż Ci się początkowo wydawało. To prawdziwy sekret, który odróżnia ludzi czynu od teoretyków i tych, którzy szukają wiecznie wymówek, że czegoś nie da się zrobić. Walcz o swoje cele i marzenia i codziennie podążaj w ich kierunku. Powodzenia!

   

  ***

  Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na tym blogu? Zachęcam Cię, do skorzystania z subskrypcji w kolumnie po prawej stronie. Raz w tygodniu dostaniesz mailem informacje o aktualnych wpisach.

  ***

  UdostępnijShare on Facebook
  Facebook
  0Tweet about this on Twitter
  Twitter